Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Blog nie aktywny. Dodaj notkę aby usunąć tą informację oraz reklamy w treści bloga
Powitanie Pary Młodej ...


Ślub i wesele - ten wyjątkowy dzieńPowitanie Pary Młodej ...


 
Jeden z tradycyjnych i bardzo ważnych elementów wesela. Ważne jest to by Para Młoda przybyła na salę weselną, jako ostatni. Młodych witają rodzice przy wejściu na salę bądź już bezpośrednio na sali. Mamy Młodej Pary trzymają tacę z chlebem, solą i dwoma kieliszkami. Wypowiadają również określoną formułkę na powitanie. Po zakończeniu formułki młodzi całują chleb następnie częstują się kawałeczkami chleba zamoczonymi w soli. Następnie młodzi wypijają zawartość kieliszków a puste kieliszki rzucają za siebie tak, aby się potłukły, co ma wróżyć szczęście.
 
Uwaga! Ważne
Jeden z kieliszków zazwyczaj napełniony jest wodą drugi wódką i w zależności od tego, które z młodych „trafi” na wódkę te będzie rządziło w domu. Ważne jest również to, że wyboru, jako pierwsza powinna dokonać Panna Młoda.
Pamiętajcie również, aby dopilnować by chlebek, który będziecie mieli przygotowany do zjedzenia w czasie powitanie nie były ukrojone „od serca”, bo będziecie mieli problem z ich zjedzeniem. Na powitanie wystarczą malutkie kawałeczki.
Poproście również, aby alkohol, którym będziecie wznosić toast nie był nalany „do pełna”. Będzie wam łatwiej wypić wówczas, gdy w kieliszkach będzie nieco mniej niż zwyczajowo się leje.
 
Teksty powitań Młodych.

 1. „Drogie Dzieci, witamy Was chlebem i solą. Niech u progu Waszego wspólnego życia symbolizują pomyślność i dostatek, niech ich Wam nigdy nie zabraknie”.
 2. „Witamy was chlebem i solą, aby Wam chleba i soli nigdy w życiu nie zabrakło". Mogą również zapytać pannę młodą o to, co woli: „Chleb, sól czy pana młodego”. Ona powinna odpowiedzieć: „Chleb, sól i pana młodego, żeby pracował na niego”.

 

 


Głosuj (0)

15:09:30 5/11/2010 [Powrót] Komentuj


slub-i-wesele

menu

 1. Strona Główna
 2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

 1. Księga Gości 1
 2. Dodaj do Księgi

Mój profil

Kocha się tak samo przez wady i nieszczęścia i może nawet głębiej, a najgłębiej kocha się przez ból. Może być ktoś wysoki, zadbany, wymyty, pachnący, a nie ma go za co kochać.
Wiesław Myśliwski — Widnokrąg (4 Pierwsza lekcja)

Opis

mój avatar


archiwum

  2011
  Marzec
  Luty
  Styczeń
  2010
  Grudzień
  Listopad
  Październik
  Wrzesień
  Sierpień

linki

  Bukiety i itp.
  Sklepy
  1. Stylowe inspiracje
  2. Sklep, inspiracje
  3. Piękne kieliszki :)
  4. dekoracje slubne
  5. dodatki slubne
  6. Ślubne zakupy
  7. Wódka weselna
  8. śmieszne figurki na tort

ulubieni

Licznik odwiedzin

Zajrzało tutaj już 201618 osób